Piec na pellet włoskiej firmy

Piec na pellet Atom Fiorina cena 3800zł brutto

 • Automatyczny wentylator Zapewnia szybkie rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Uruchamia się automatycznie dopiero po osiągnięciu właściwej temperatury spalania.

 

 • Prosta obsługa/Automatyczna regulacja Piec na pelet Qlima jest bardzo prosty w obsłudze. Wyposażony jest w zaawansowany system zapłonowy, uruchamiany po naciśnięciu jednego przycisku. Moc grzewcza regulowana jest za pomocą komputera współpracującego z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu. Po osiągnięciu zaprogramowanej temperatury, piec automatycznie zmniejszy swoją moc grzewczą do najniższej możliwej wartości. Czas pracy pieca możemy regulować za pomocą tygodniowego programatora. Programator pozwala na ustawienie dwóch momentów uruchomienia i wyłączenia pieca każdego dnia. Możemy również ręcznie regulować prędkość ładowania peletem komory spalania, wydłużając czas spalania, obniżając jednocześnie moc grzewczą (rozwiązanie wygodne w okresach przejściowych).
 • Odprowadzanie spalin Wyjście odprowadzenia spalin znajduje się z tyłu, w dolnym, prawym rogu obudowy pieca.
 • Wysoka wydajność Wszystkie modele pieców peletowych Qlima osiągają wysoką wydajność energetyczną sięgającą w wybranych modelach nawet do 96% co jest jednym z najlepszych wyników wśród dostępnych na rynku pieców peletowych. Wysoką wydajność uzyskuje się dzięki nowemu wymiennikowi ciepła, który wykorzystuje najbardziej gorące powietrze, zanim opuści ono piec w postaci spalin.
 • Nowoczesne wzornictwo Nowoczesny i elegancki, zaprojektowany we włoskich pracowniach stylistycznych, zgodnie z normą EN 14785.
 • Duże okno Duże okno daje piękny widok na ogień w komorze spalania, kreując niepowtarzalny i przytulny klimat w pomieszczeniu.
 • Ciągła praca Ze względu na duże zbiorniki, piece mogą pracować bez przerwy od kilkunastu do nawet 40 godzin.
 • Przyjazny dla środowiska Pelet będący paliwem zasilającym piec jest materiałem drewnopochodnym i odnawialnym. W procesie spalania nie wytwarza się też dodatkowego dwutlenku węgla (CO2) potęgującego efekt cieplarniany.
 • Wygoda Pelet zasilający piec jest sprzedawany w wygodnych i poręcznych workach 15-20 kg. Zapewnia maksymalną wygodę, minimalne problemy z brudem czy pyłem, jest materiałem w wysokim stopniu ekologicznym.
 • Łatwa konserwacja Przystępna konstrukcja sprawia, że samodzielnie można dbać o odpowiednią konserwację pieca. Gdyby konieczna była bardziej skomplikowana czynność serwisowa, wszystkie składniki pieca są łatwo dostępne i rzadko piec wymaga odłączenia od komina. W celu uzyskania optymalnej wydajności, jak w przypadku każdego pieca peletowego, bardzo ważne jest sprzątanie komory spalania (wspomagając program automatycznego czyszczenia).
 • Program automatycznego czyszczenia komory spalania Program automatyczny uruchamia się standardowo co godzinę. Zmniejszeniu ulega ilość dostarczanego do komory spalania peletu, natomiast ciąg powietrza jest zwiększany do maksimum. Przez około 30 sekund wypalane są wszelkie niedopalone zanieczyszczenia. Częstotliwość i czas trwania operacji może być regulowana poprzez menu ustawień.
 • Optymalny wskaźnik cena/wydajność Każdy kto szuka źródła ciepła, które jest zarówno oszczędne jak i efektywne powinien pomyśleć o piecu peletowym. Przy mocy cieplnej porównywalnej do pieców tradycyjnych, dzięki automatyce i oszczędnemu spalaniu, piec peletowy jest tańszy w eksploatacji. Szczególnie jeśli porównamy go z urządzeniami spalającymi olej opałowy, gaz, czy wszelkiego typu urządzeniami elektrycznymi.
 • Bezpieczeństwo Dzięki kilku różnym alarmom, piec automatycznie reaguje na nieprawidłowe warunki pracy urządzenia. Np. jeśli z jakiegoś powodu rura odprowadzająca spaliny nie zapewni odpowiedniej przepustowości i w urządzeniu powstanie nadciśnienie spalin, piec natychmiast się wyłączy.
 • Pilot zdalnego sterowania Za pomocą łatwego w obsłudze pilota sterującego, piec można włączać lub wyłączać, można również ustawiać temperaturę w pomieszczeniu.
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem Kiedy temperatura otoczenia osiąga 33 st. C piec ze względów bezpieczeństwa automatycznie się wyłączy. W takiej sytuacji by urządzenie działało konieczny jest ręczny restart pieca.
 • Tryb oszczędny Piec wyłączy się automatycznie gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy o 2 st.C. ustawioną w termostacie temperaturę. Ponowne uruchomienie urządzenia nastąpi gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie 2 st.C. poniżej ustawionej temperatury. System ten pozwala na oszczędności w zużyciu peletu.