Biokominki

Biokominek

Nie wszyscy mają możliwość  wykonania tradycyjnego kominka ze względu na ograniczenia nałożone przez przewód kominowy. W każdym mieszkaniu, biurze, sklepie, restauracji oraz w innych miejscach, w których nie ma instalacji kominowej możemy cieszyć się widokiem żywego ognia i korzystać z jego niepowtarzalnej atmosfery. Biokominki to urządzenie  które nie wymagają instalacji kominowej. Efektem spalania bioetanolu – ekologicznego paliwa do biokominków - jest ciepło i para wodna. Spalane - dobrej jakości - biopaliwo nie wytwarza dymu, ani sadzy oraz nawilża pomieszczenie w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł ciepła.

Biokominkach płonie żywy, naturalny ogień, który dzięki połączeniu stali szlachetnej, szkła hartowanego i kamienia daje niepowtarzalny efekt. Nowoczesne i wszechstronne wzornictwo doskonale dopasowuje się do współczesnych minimalistycznych jak i tradycyjnych pomieszczeń.Paląc w biokominku można intensywnie nawilżać powietrze a dodatkowo stosując olejki aromatyczne i zapachowe korzystać z aromaterapii, poprawiając komfort powietrza w pomieszczeniu.


      

ZASADA DZIAŁANIA:   

W biokominkach spalany jest bioetanol, a tak naprawdę jego opary. Odpowiednio dobrany jego skład powoduje, że efektem spalania jest para wodna - zwiększenie wilgotności w pomieszczeniach - oraz dwutlenek węgla - porównywalny z ilością wydychaną przez człowieka. Nie powstaje także dym towarzyszący spalaniu tradycyjnym paliwom. W zależności od rodzaju palnika i stopnia jego otwarcia 1l. biopłynu pali się od 2 - 5 godzin.

 

 

 

Kominki elektryczne

 

Kominki elektryczne dają wspaniałe uczucie przytulności i komfortu, dodatkowo podkreślane przez szczególny blask rozchodzący się po całym pomieszczeniu. Stąd też tak wiele osób docenia korzyści płynące z używania kominków elektrycznych Optiflame®. Wszystkie kominki Optiflame® pracują bardzo efektywnie, ponieważ całe wytwarzane ciepło oddawane jest do pomieszczenia. „Płomienie” można uruchomić niezależnie od funkcji ogrzewania, dzięki czemu przytulny efekt ognia uzyskuje się bez niepotrzebnego dogrzewania pomieszczenia – jest to idealne rozwiązanie na długie, ciepłe wieczory. Pobór energii jest tak niski, jak w przypadku zwykłej żarówki.